script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js">
Home / Haberler / ÇEVRE DOSYASINDA 2018 ÇEVRE OLAYLARININ GENEL DEĞERLENDİRMESİ

ÇEVRE DOSYASINDA 2018 ÇEVRE OLAYLARININ GENEL DEĞERLENDİRMESİ

Posted on

CemTV.de her hafta pazartesi ve salı günü saat 16.30’da  canlı olarak  yayınlanan , başarılı ve cesur sunucu Şeyma DUMRUL tarafından sunulan” Çevre Dosyası” programının 31 Aralık 2018 Pazartesi günkü konuğu olan  Cumhuriyet Gazetesi Çevreci yazar Hazal OCAK    ile  “2018 Yılına ait Türkiye’de ve Dünya’daki Çevre  Olaylarının Genel Değerlendirmesi”  yapıldı.

 

-2018 yılının en önemli konularından biri de bazı arazilerin haksız yere başka kurumlara devriydi.İşte o arazilerden biri de Kartal’da Tekel’in arazisiydi.Vergi dairesi Tekel’in bu arazisine vergi borçlarından dolayı el koymuştu.Kıymetli ve çok büyük olan bu arazi İstanbul Şehir Üniversitesine bedelsiz olarak devredilmişti. Danıştay’a dava açıldı. Danıştay  itiraz yolu  olmaksızın  yapılan bu tahsisi iptal etti.

-Kocaeli denizi yine bir gemiden sızan  palm yağı nedeniyle kirlendi.Temizlenme çalışmalarına başlanılsa da eko-sisteme ne kadar zarar  verdiğini tesbit etmek güç olacaktır.

 

 

-Maldivlere benzetilen Salda gölünde, DSİ  tarafından başlatılan Kaya Göleti çalışması vardı.Dava açılmıştı. Danıştay 14.Dairesi  yerel mahkemenin kararını bozdu.Yani dava açma hakları var dediyse de DSİ bu sırada göleti bitirdi.İşte çev

re davalarında  kağıt üzerinde kazanım olsa da birşey değişmiyor.

Çeşitli  çevre haberlerini müteakip  bu haftanın konuğu Cumhuriyet Gazetesi Çevreci yazar Hazal OCAK ile 2018 yılının çevre olaylarının genel değerlendirmesi yapıldı.Ayrıntılar video haberde.

BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

218total visits,1visits today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − 1 =

WordPress spam blocked by CleanTalk.
Top