script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js">
Home / Haberler / İSTANBUL ÇEVRE KONSEYİNDEN TAM BAĞIMSIZ DENİZ ÇÖPÇÜSÜNE ÇEVRE ÖDÜLÜ

İSTANBUL ÇEVRE KONSEYİNDEN TAM BAĞIMSIZ DENİZ ÇÖPÇÜSÜNE ÇEVRE ÖDÜLÜ

Posted on

İstanbul Çevre Konseyi Kurucu Genel Sekreteri ve Doğa Savaşçıları Çevre Örgütü Başkanı Zafer Murat ÇETİNTAŞ ; denize dökülen atıkları sanat eserine dönüştüren namı değer Tam Bağımsız Deniz Çöpçüsü Şinasi YELKENCİ’ye çevreye yaptığı katkı nedeniyle ödül takdim etti.

Şinasi YELKENCİ; denizden çıkan plastik atıklarını sanat eserine dönüştürüyor. Böylelikle hem kirlenen doğaya dikkat çekiyor hem de deniz canlılarının rahatça nefes alsın diye mücadele ediyor.Denizden topladıkları ile atölyesinde sanat eserleri yaratıyor. Namı değer tam bağımsız deniz çöpçüsü diye kendini tanımlıyor.Sahile denizden gelen çöpleri topluyor


İstanbul Çevre Konseyi Kurucu Genel Sekreteri ve Doğa Savaşçıları Çevre Ö

rgütü Başkanı Zafer Murat ÇETİNTAŞ ödül töreninde yaptığı konuşma da ,Geçtiğimiz günlerde  Türkiye’nin gerçekten başının belası olan plastik atıklar  ne yazıkki denizimizi kirletiyor.Balıklarımızı da yok ediyor ve azalımına neden oluyor.

Dolayısıyla denizlerden topladığınız plastic atıkların sanatsal anlamda  geri d

önüşümü yapıyorsunuz.186 derneğin üyesi olduğu İstanbul çevre konseyi adına  size kutluyoruz.Teşekkür ediyoruz.Bugün de size belgemizi takdim ediyoruz. dedi.

ÇETİNTAŞ konuşmasını ;Aynı zamanda Doğa savaşçıları çevre örgütü olarak madalyamızı takdim edelim.

Sizin bu çalışmalarınızda yanınızda   ve destekçiniz olacağız.Balıkçı arkadaşlarımız bugün burada size görmekten memnunluk duydular.Türkiye’ye örnek oluyorsunuz.Bu tür örneklerin çoğalmasını diliyoruz diyerek bitirdi.

Şinasi YELKENCİ de; aldığım bu ödül memnunluk duyduğunu ifade ederek
beni bu ödüle layık gören İstanbul Çevre Konseyi Kurucu Genel Sekreteri ve Doğa Savaşçıları Çevre Örgütü Başkanı Zafer Murat ÇETİNTAŞ’a ve diğer yetkililere teşekkür ederim dedi. 

BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

0Shares

202total visits,3visits today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 1 =

WordPress spam blocked by CleanTalk.
Top