script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js">
Home / Haberler / AVRUPA YANIYOR ! HAVALİMANI KAPATILDI

AVRUPA YANIYOR ! HAVALİMANI KAPATILDI

Posted on

Almanya’da 36 dereceyi bulan aşırı sıcaklar nedeniyle iniş ve kalkış pistleri zarar görünce Hannover Havalimanı kapatıldı. Hava trafiğinin kapatılması sonucu alana inmesi gereken 44 uçak diğer havalimanlarına yönlendirildi.

 

 

Almanya’da Hannover havalimanının aşırı sıcaklar nedeniyle çarşamba sabahına kadar hava trafiğine kapatıldığı bildirildi. Havalimanı yönetiminden yapılan açıklamada 36 dereceyi bulan sıcaklık nedeniyle kuzey yönündeki iniş ve kalış pistinin zarar gördüğü ve bu nedenle çarşamba sabahına kadar hava trafiğine kapatıldığı ifade edildi.

Havalimanının internet sitesinde ise havalimanının kapalı olduğu uçuşları bulunan yolcuların havalimanına gelmemeleri istenildi. Havalimanının hava trafiğine kapatılması nedeniyle 41 uçuşun gerçekle

emediği ve alana inmesi gereken 44 uçağında Düsseldorf ve Paderborn kentlerindeki havalimanlarına yönlendirildikleri kaydedildi.

Uçuşların iptal olması nedeniyle yolcuların bir kısmı evlerine geri gönderilirken evlerine gitme imkanı bulunmayanlara portatif yataklar verildiği belirtildi.

B.ÖZGEN-HABER MERKEZİ

9Shares

1774total visits,3visits today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + three =

WordPress spam blocked by CleanTalk.
Top