Home / Haberler / Avrupa Yeşil Mutabakatı Finansman Destekleri Masaya Yatırılacak

Avrupa Yeşil Mutabakatı Finansman Destekleri Masaya Yatırılacak

Posted on
Paylaşın
Pin Share

İktisadi Kalkınma Vakfı İstanbul AB Bilgi Merkezi ve TÜRKONFED, Avrupa’nın yeşil dönüşüm gündemi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla bir webinar , Konrad Adenauer Stiftung ve Dünya Gazetesi iş birliğiyle 03 Ağustos Salı günü saat 10.00’da gerçekleşti.

“Avrupa Yeşil Mutabakatı Finansman Destekleri” temalı etkinlikte, bu alandaki finansman destekleri ve teşvikler ile dönüşümün rekabetçiliğe yönelik etkileri tüm yönleriyle ele alındı.

Avrupa Komisyonu tarafından, Avrupa’yı 2050 yılına kadar iklim nötr hale getirmek ve AB ekonomisinin sürdürülebilir olmasını sağlamak amacıyla 2019 yılında yayımlanan Avrupa Yeşil Mutabakatı (AYM), iş dünyasının öncelikli gündem maddelerinden birini oluşturuyor.

İktisadiKalkınma Vakfı (İKV) İstanbul AB Bilgi Merkezi ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), bu konuda farkındalık yaratmak üzere Konrad Adenauer Stiftung ve Dünya Gazetesi iş birliği ile “Avrupa Yeşil Mutabakatı Finansman Destekleri” başlıklı çevrim içi bir etkinlik düzenledi.

Yeşil dönüşümün bir parçası olmayı hedefleyen şirketler için öngörülen finansman destekleri ve teşvikler konusunda bilgi paylaşımının yapılacağı etkinlikte, Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın rekabetçiliğe etkileri de masaya yatırıldı.

Etkinliğin açılış konuşmalarını T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve İKV Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu gerçekleştirecek.

Panelde finansman destekleri konuşuldu

Açılış konuşmalarının ardından TÜRKONFED Ekonomi Danışmanı Nazlı Karamollaoğlu, KOSGEB Teknoloji, Yenilik ve Yerlileştirme Dairesi Başkanı Mehmet Görkem Gürbüz, EBRD Türkiye Yeşil Ekonomi ve İklim Eylemleri Yöneticisi Emre Oğuzöncül ve Konrad Adenauer Stiftung Politika Danışmanı Oliver Morwinsky’nin katılımıyla “Avrupa Yeşil Mutabakatı Finansman Destekleri” panel düzenlendi.Etkinliğin moderatörlüğünü ise Dünya Gazetesi Yazarı Didem Eryar Ünlü üstlendi..

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=EIqL0ldAIQQ 

Simultane Çeviri Desteğiyle İzlemek için: https://us06web.zoom.us/j/86902826746

Kaynak : https://www.enerjigazetesi.ist/avrupa-yesil-mutabakati-finansman-destekleri-masaya-yatirilacak/

HABER:BÜLENT ÖZGEN

Paylaşın
Pin Share
Top