Home / Haberler / Aydın’da JES çukuru can aldı

Aydın’da JES çukuru can aldı

Posted on
Paylaşın

Aydın’da mobiletle tarlasından dönerken JES çukuruna düşen 70 yaşındaki Mehmet Kınacı yaşamını yitirdi. Geçtiğimiz günlerde aynı hattaki başka bir çukura düşen bir kadın da yaralanmıştı.

Aydın'da JES çukuru can aldı

Fotoğraf: Evrensel

Aydın’da geçtiğimiz günlerde bir kadının düşerek yaralandığı jeotermal enerji santrali (JES) hattı, bu kez mobiletle tarlasından dönen bir çiftçinin yaşamına mâl oldu. Hattaki bir çukura düşen 70 yaşındaki çiftçi Mehmet Kınacı yaşamını yitirirken vatandaşlar JES şirketine tepki gösterdi.

Olay akşam saatlerinde Aydın’ın Efeler ilçesine bağlı Umurlu Mahallesi’nde meydana geldi. Mobiletiyle tarlasından dönen Mehmet Kınacı adlı vatandaş, Karkey JES şirktenin açtığı çukura düştü ve yaşamını yitirdi.

Geçtiğimiz günlerde evinin önündeki aynı boru hattına bağlı bir başka çukurdan karşıya geçmek isteyen bir kadın da düşerek yaralanmıştı. Kadının yaralndığı çukurdan birkaç yüz metre uzaklıkta bugün yaşanan kazanın ölümle sonuçlanması, bölgedeki vatandaşların tepkisine neden oldu.

Aydın Çevre Platformu (AYÇEP) Başkanı Mehmet Vergili, önceki kazadan hiçbir ders çıkarmayan şirketin önlem almalısının bir cana mâl olduğunu belirterek, “Bu şirketler sadece kârlarını düşünüyor, insanların canı ve malı hiç umurlarında değil” dedi.

KAYNAK : https://www.evrensel.net/haber/386871/aydinda-jes-cukuru-can-aldi-ÖZER AKDEMİR

HABER: BÜLENT ÖZGEN

Paylaşın
Total Page Visits: 1243 - Today Page Visits: 1
Top
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Enjoy this blog? Please spread the word :)