Home / Haberler / Beşiktaş Derbiye İklim Değişikliği Pankartı ile Çıktı

Beşiktaş Derbiye İklim Değişikliği Pankartı ile Çıktı

Posted on
Paylaşın

Siyah beyazlı oyuncular, dün oynanan derbide maç öncesi sahaya “İklim değişikliğinin farkında mısın? Yerküreye saygı!” yazılı pankartla çıktı.

Süper Lig’in 9. haftasında oynanan Beşiktaş Galatasaray maçında Beşiktaşlı oyuncular sahaya “İklim değişikliğinin farkında mısın? Yerküreye saygı!” yazılı pankartla çıktı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı, T.C. İklim Değişikliği Başmüzakerecisi Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar da sosyal medyadan bir tebrik mesajı yayımladı. Birpınar “Yeşil sahalardan yeşil bir gelecek için çağrı var.

Beşiktaş ve Galatasaray arasındaki dev derbide dünyamızın karşı karşıya kaldığı tehlikeye, iklim krizine dikkat çekildi. Takımlarımıza ve taraftar grupları Çarşı ve ve ultrAslan’a duyarlılıkları için teşekkür ederim.” dedi.

Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı, daha önce, “Çarşı İklim Değişikliğine Karşı”yazılı pankart ile iklim mücadelesine ve geçtiğimiz yıl Polonya’nın Polonya’nın Katowice kentinde düzenlenen Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi’ne (COP24) dikkat çekmişti.

KAYNAK: https://www.iklimhaber.org/besiktas-derbiye-iklim-degisikligi-pankarti-ile-cikti/?fbclid=IwAR0NBhdSxnoR4uF0DARN2ayGrvlvHWY7E5043cPgu5alqvjM5UcFUI274EU

HABER: BÜLENT ÖZGEN

Paylaşın
Total Page Visits: 936 - Today Page Visits: 1
Top
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Enjoy this blog? Please spread the word :)