script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js">
Home / Orman ve ağaç / BOĞAZDAKİ ÇEVRE KATLİAMINA PROFESÖRLERDEN ONAY

BOĞAZDAKİ ÇEVRE KATLİAMINA PROFESÖRLERDEN ONAY

Posted on
Sarıyer eski Kocataş sularının olduğu ve çoğu orman 25 dönüm arazi içinde denize kıyısı olan yalıların yenilenmesi devam ederken, üst kısımlarda ormanlık alanlarda eski yapıların yenilenmesi bahanesiyle Orman Fakültesi öğretim üyelerinin imzası ile ağaçların kesilmesine izin verildi.

2009 yılında verilen raporun üzerinden 9 yıl geçmesinden sonra hızla ağaç kesimi yaşandı. Raporda ağaçların mevsiminde budama yapılması önerilirken, Mayıs ayı başından itibaren kesim yapıldı.
Oysa raporun yazılımından bu yana söz konusu ağaçlar 9 yıl daha büyümüş olması göz önüne alındığında, yeniden rapor alınmadan eski rapora dayanarak kesim yapılması hukuka aykırılık teşkil ediyor.

2017 Yılında başlayan inşaat sırasında, ağaçların kesimini fırsat bilen bir başka yalı sahibi İTÜ de öğretim üyesi olan Profesör İbrahim Bakırtaş da yalısına yukarıdan yol açmak amacıyla ağaçları rapor ve izin almadan duvar tadilatına dayanıp ağaçların tahrip edilmesine neden oldu.

Şantiye Şefi Murat Polat inşaat için kanallar döşenirken biraz (!) hata olduğunu bu nedenle istem dışı ağaçların zarar görmesi nedeniyle kesildiğini kabul etti. Burada inşaat çalışmaları bitince yerine yenilerinin dikileceğini ifade ederek zamanı geçmiş olan raporun dışına çıkıldığını itiraf etti.

[captio
:12px'>
n id="attachment_3998" align="aligncenter" width="1080"] Talan yerel gazetecilerden kaçamadı[/caption]

Haberin Belgeleri

 

Haberin Videosu

7Shares

1544total visits,1visits today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + 9 =

WordPress spam blocked by CleanTalk.
Top