Home / Haberler / Bugün Yemek Artığı, Yarın Gübre

Bugün Yemek Artığı, Yarın Gübre

Posted on
Paylaşın
Pin Share

En yeni yeşil ürünlerden biri “Zera Food Recycler” ile bir haftalık mutfak atığınızı sadece 24 saat içinde ev yapımı organik gübreye dönüştürebilirsiniz.

Bugün Yemek Artığı, Yarın Gübre


Bugünün yiyecek artıklarını yarının kullanıma hazır ev yapımı organik gübresine dönüştüren Zera Food Recycler (Zera Gıda Geri Dönüşüm Cihazı) mutfağınıza sorunsuz olarak uyum sağlayacak şekilde ve yiyeceklerinizden en iyi şekilde faydalanmak için tasarlanmıştır.

Whirlpool Corporation’ın inovasyon merkezi Wlabs tarafından evler için geliştirilen yeni mutfak aleti Zera Food Recycler, mutfak atıkları için “kompostlama” cihazıdır.

Bugün Yemek Artığı, Yarın Gübre

Minimalist tasarıma sahip olan bu yenilikçi ürün uygun bir şekilde mutfağa yerleştiriliyor ve basit bir düğmeye basarak evde çıkan yiyecek atığını kolay ve rahat bir süreçte gübreye dönüştürüyor.

Firmanın araştırmasına göre ortalama bir aile her yıl yaklaşık 180 kilogram gıda atığı üretiyor. Bu atıklar, çöp depolama alanlarının yaklaşık % 20’sini kaplıyor ve küresel ısınmaya katkıda bulunan güçlü bir sera gazı olan metan üretiyor.

Mutfak için tasarlanan Zera Food Recycler ile, evde bir hafta süreyle çıkan gıda atığının geri dönüşümünü tam otomatik bir süreçle 24 saat içinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu da bitkileriniz için daha iyi bir toprak, depolama alanında daha az gıda atığı ve daha yeşil bir gelecek anlamına gelir.


Ayrıca Zera App uygulaması ile Zera Food Recycler‘ı akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden doğrudan çalıştırarak günlük kullanımınızı daha verimli yapabilirsiniz.

KAYNAK : https://www.yesilodak.com/bugun-yemek-artigi-yarin-gubre

HABER : BÜLENT ÖZGEN

Paylaşın
Pin Share
Top