Home / Haberler / Dünyanın Geleceği: Genç kuşak için stratejik ve çevreci bir bilgi oyunu

Dünyanın Geleceği: Genç kuşak için stratejik ve çevreci bir bilgi oyunu

Posted on
Paylaşın

Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma İçin Hedef 2030 başlığı ile sunduğu yol haritasından yola çıkan bilgi oyunu Dünyanın Geleceği satışa sunuldu.SDG4Kids markasına ait oyun çocukların ve gençlerin eğlendirici, merak uyandırıcı ve öğretici yöntemlerle gelecek ve insanlık için stratejik çözümler üretmelerini hedefliyor.

Oyun hakkında bilgi paylaşan SDG4Kids Koordinatörü Metin Çelebi; “Dünyanın geleceği oyununun üretim ve yaratım aşaması yaklaşık 1 yıl sürdü. Yaptığımız pek çok görüşme ve atölye çalışmasında eğitimciler ve akademisyenler tarafından, sürdürülebilir kalkınma hedeflerine yönelik oldukça kapsamlı ve eğitici bir oyun çalışması olarak nitelendirildi.

Oyunun içeriği, çocukların sorunlara çözüm bulabilmelerinde ve meslek seçimlerinde ilgi alanlarını belirlemelerinde yol gösteriyor” dedi.

Oyun nasıl oynanıyor?

‘Küresel hedefleri başarmak için çocuklarla 100 sorun-100 çözüm’ ana teması ile hazırlanan bilgi oyunu seti kutu içinde; 100 adet hedef oyun kartı, 17 adet joker kartı, oyun haritası, oyun kitabı, yönlendirme kılavuzu, 2 adet renkli piyon ve 1 adet renkli oyun zarı mevcut.

Oynayabilmek için ise herhangi bir düz zemin yeterli. Kutu içinde bulunan harita, kese içindeki kartlar ve zar çıkartılarak, oyun kitabı ve yönlendirme kılavuzu yardımıyla oyun rahatlıkla oynanabiliyor

.KAYNAK : https://www.yesilist.com/dunyanin-gelecegi-genc-kusak-icin-stratejik-ve-cevreci-bir-bilgi-oyunu/-Deniz AYTEKİN

HABER: BÜLENT ÖZGEN

Paylaşın
Total Page Visits: 1048 - Today Page Visits: 1
Top
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Enjoy this blog? Please spread the word :)