Home / Haberler / Elbistan Termik Santrali mühre rağmen çalışıyor

Elbistan Termik Santrali mühre rağmen çalışıyor

Posted on
Paylaşın

Filtresiz çalıştığı gerekçesiyle mühürlenen Elbistan A Termik Santrali çalışmaya devam ediyor. Santralin bacalarından mühre rağmen kara dumanlar yükseliyor

Elbistan Termik Santrali mühre rağmen çalışıyor

Filtresiz çalışmasından dolayı Maraş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Elbistan Belediyesi yetkilileri tarafından mühürlenen Çelikler Holding’e ait Elbistan A Termik Santrali mühürlenmesine rağmen çalışmaya devam ediyor.

Gün içerisinde santrale kömür taşıyan bant yolları mühürlenen santral, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın termik santrallerin 2 yıl daha filtresiz çalışmasına dair yasayı veto etmesinden dolayı 31 Aralık tarihine kadar filtreyi takması gerekmesine rağmen takmadı. Bacasından kara dumanların yükselmeye devam eden santralin filtresiz çalışmasından dolayı yasaya göre çalışma lisansının iptal edilmesi gerekiyor.

MA’da yer alan habere göre, bölgede yaşayan yurttaşlar, santralin ya daha önceden içeriye stoklanan kömürle çalıştığı ya da fuel oil yakıtı ile çalıştırıldığını belirtiyor.

KAYNAK : https://www.birgun.net/haber/elbistan-termik-santrali-muhre-ragmen-calisiyor-282316?fbclid=IwAR0wWBQJfi6WLifP6nW159wNI6ynCdre7PagCWh6SlHJOzRbA7fcCdLf-L0

HABER : BÜLENT ÖZGEN

Paylaşın
Total Page Visits: 721 - Today Page Visits: 1
Top
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Enjoy this blog? Please spread the word :)