Home / Haberler / GÖL SUYUNDA OKSİJEN NEDEN DÜŞÜK?

GÖL SUYUNDA OKSİJEN NEDEN DÜŞÜK?

Posted on
Paylaşın
Küçükçekmece Gölü’nde toplu balık ölümleri yaşanmasından sonra Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından konuyla ilgili açıklama geldi. Bakanlık, ölümlerin göl suyundaki düşük oksijen seviyesi nedeniyle gerçekleştiğini açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Küçükçekmece Gölü’ndeki balık ölümlerinine ilişkin yapılan açıklamada “Ölümlerin göl suyundaki düşük oksijen seviyesi nedeniyle gerçekleştiği kanaatine varılmış olmakla birlikte, numuneler alınarak ilgili yerlere gönderilmiştir” ifadesi kullanıldı.

Yapılan ihbar üzerine ilgili ekiplerce başlatılan incelemeler sonucunda gel git olayları ve göl tabanında çakıl gibi birikimler nedeniyle Mimar Sinan Köprüsü civarında, göl ile deniz arasında, yeterli su sirkülasyonunun olmadığının anlaşıldığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bunun neticesinde göl suyundaki düşük oksijen seviyesi nedeniyle balık ölümlerinin gerçekleştiği kanaatine varılmış olmakla birlikte; göl suyundan ve ölü balıklardan numuneler alınarak, göl suyu İstanbul İl Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü’ne, ölü balıklar ise analiz için Pendik Veteriner Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne gönderilmiştir. Bölgeye yönelik denetim ve kontrol işlemleri sürerken, numuneler ve analizlerden gelecek sonuçlar kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Kaynak   :  https://www.denizhaber.net/tarim-ve-orman-bakanligindan-balik-olumleriyle-ilgili-aciklama-geldi-haber-88937.htm

BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Paylaşın
Total Page Visits: 864 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

Top
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial