Home / Haberler / ‘GÖLBİS’ ile Pedallar Yeşile Doğru Çevriliyor, Doğa Kazanıyor!

‘GÖLBİS’ ile Pedallar Yeşile Doğru Çevriliyor, Doğa Kazanıyor!

Posted on
Paylaşın
Pin Share

Sağlıklı ve çevreci ulaşım şekli olan bisikletin kent içi kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Gölbaşı Belediyesi, GÖLBİS projesini hayata geçirdi.

Gölbaşı Belediyesi tarafından işletilen Akıllı Bisiklet Projesi sistemi ile çevre dostu bu proje vatandaşların hizmetine sunuldu. İstasyon ilk olarak Atatürk Sahil Park ve Vilayetler Evi’ne kuruldu. 56 km’lik bisiklet yolumuzu tamamlanarak istasyon sayılarını artırma çalışmaları da sürdürülmektedir.

GÖLBİS sayesinde toplu ulaşım üzerindeki yük azalacak, trafiğin bir nebzede olsa hafiflemesine, daha çevreci bir ulaşım aracına vesile olunacaktır. Özellikle de yerli ve yabancı turistler projeye yoğun ilgi göstermektedir.

Nisan 2020‘de engelli vatandaşlarında düşünüldüğü projede engelsiz bir Gölbaşı olma yolunda pek çok adım atılırken bireysel farklılığı olan vatandaşların hayatlarını kolaylaştıran işlere imza atılarak; 4 farklı noktaya (Atatürk Sahil Parkı, Mevlâna Parkı, Hasvak Hastanesi Kampüs Alanı ve Zübeyde Hanım Kültür Merkezi şarj istasyonu kuruldu. Engelsiz oyun parklarının kurulumu içinde etüt çalışmalarına başlandı.

Geri Dönüşüme de Katkı Sağlanıyor…

Doğada yer alan her atık ise Fen İşleri Müdürlüğü atölyesinde sanata dönüştürülürken Fen İşleri Müdürlüğü‘nün atık malzemeleri kullanarak yaptığı dekoratif hediyelik eşyalarla dikkat çekici çalışmalara imza atılırken geri dönüşüme de katkı sağlanıyor…

KAYNAK : https://www.enerjigazetesi.ist/golbis-ile-pedallar-yesile-dogru-cevriliyor-doga-kazaniyor/Sarp ALTINEL / Enerji Gazetesi – sarp.altinel@enerjigazetesi.ist

HABER : BÜLENT ÖZGEN

Paylaşın
Pin Share
Top