Home / Haberler / “Güneş Köprüsü” yayına başladı

“Güneş Köprüsü” yayına başladı

Posted on
Paylaşın
Pin Share

GENSED tarafından geliştirilen dijital platform sektör firmaları ile güneş enerjisi yatırımcılarını bir araya getirmeyi hedefliyor.

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) “Güneş Köprüsü” adı ile dijital bir platformun hayata geçirildiğini duyurdu.

GENSED tarafından yapılan açıklamaya göre platform ile güneşten elektrik üretim alanında faaliyet gösteren firmalar ile potansiyel güneş enerjisi yatırımcılarının bir araya getirilmesi hedefleniyor.

Açıklamada platformun Türkiye’nin güneş enerjisi alanındaki ilk sektörel firma arama platformu olduğunun da altı çizildi.

Güneş enerjisi sektörünün tüm paydaşlarına açık olan uygulamadan tüm sektör firmaları 31 Aralık 2022 tarihine kadar ücretsiz olarak üyelik hizmeti sağlayabilecek.

Açıklamada değerlendirmesi yer alan GENSED Genel Sekreteri Hakan Erkan “Güneş Köprüsü” ile güneş enerjisi yatırımı yapmak isteyen tüm yatırımcıların daha bilinçli bir şekilde il bazında faaliyet gösteren firmalara ulaşmaları sağlayarak, güneş enerjisi kullanımının yaygınlaştırılması amaçladıklarını söylerken, sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Güneş yeryüzünde insanın yaşadığı her yerde elektrik üretilmesine imkan sağlaması sayesinde tüm enerji kaynakları arasında eşsiz bir konuma sahiptir.

Düşen maliyetler sayesinde güneşin en ucuz elektrik üretim kaynağı haline gelmesi ve elektrik tüketimini çevreci bir şekilde karşılamak isteyen tüketici sayısının her geçen gün artması sayesinde güneş enerjisi günümüzde çok cazip bir yatırım alanı haline gelmiştir.

Bu yüzden GENSED olarak ülkemizdeki güneş enerjisi yatırımlarının sağlıklı ve sürdürülebilir şekilde artmasına katkı sunmak için “Güneş Köprüsü” projesini hayata geçirdik. Platformumuza tüm sektör firmalarını ve güneşe yatırım yapmayı düşünen vatandaşlarımızı davet ediyoruz.”

KAYNAK : https://yesilekonomi.com/gunes-koprusu-yayina-basladi/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=tuerkiye_koemuer_isletmeleri_guenes_yatirimlarini_artiriyor_guenluek_buelten&utm_term=2021-08-24

HABER: BÜLENT ÖZGEN

Paylaşın
Pin Share
Top