script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js">
Home / Etkinlikler / İÇK’DAN DOĞAL VE TARİHİ MEKANLARDA ÇİÇEKÇİLİK EĞİTİMİ

İÇK’DAN DOĞAL VE TARİHİ MEKANLARDA ÇİÇEKÇİLİK EĞİTİMİ

Posted on

 İstanbul Çevre Konseyi – Sun Floral School işbirliği ile Çiçekçilik Eğitimi 

Çevresiz şehir, mahalle hatta ev düşünülemez. Çevremizi birer çöp yuvası olmaktan kurtarıp keyifli hobiciliğe dönüştürmek için çalışmalar yapıyoruz. Size harika bir haberimiz var. Evet, heyecanımıza ortak olan Sun Floral School ile Çiçekçilik Eğitimine başlıyoruz.

Vizyonunu İstanbul’un; temiz, yaşanabilir, çağdaş bir metropol olarak gelişmesine öncülük etmek olarak belirleyen İstanbul Çevre Konseyi bu amaç için kenti yönetenlere öneri, proje ve fikirler üretiyor. Sivil toplum örgütlerinin görüşlerini de alarak yönetimlere çözümler sunan Konsey, kent yöneticilerinin çevreye daha duyarlı olmalarını sağlama hedefine emin adımlarla ilerliyor. Özellikle üniversitelerde gençlerin çevre bilincini geliştirecek seminerler, sertifika programları düzenliyor.

Çevre Dekorasyonu İçin Çiçekler

Sun Floral School  duyarlı herkese çiçekçilik eğitimleri düzenliyor, kuru çiçeklerden ve doğadan topladığımız malzemelerle workshop düzenliyor.  Doğadaki bitkilerle ve mevsim geçişlerindeki kozalak, dal budak gibi doğal atıklardan elde ettiğimiz malzemelerle orijinal tasarımlar yapmak bizim işimiz.

Önerimiz çevremizi de evimizin bir parçası ve yaşam alanı olarak kullanmak. İyi bir dekorasyon olarak neden bu boş alanları kullanmayalım ki!  Çevre dekorasyonu denince aklımıza ilk gelen annelerimizin, ninelerimizin çevrede yetiştirdiği çiçeklerdir. Çevrenizin küçük olması dekorasyona uygun olmadığı kanısına yol açmasın lütfen. Evinizin tüm alanlarında uyguladığınız ev dekorasyon fikirlerini küçük çevreniz için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Sun Floral School aynızamanda çiçekçilik eğitimleriyle hem mesleğe yeni eleman ve girişimciler kazandırıyor. Yeni gelir kapısı açıyor. Workshoplarda, doğanın zenginliğini göstermek için kuru çiçekler ve doğadan toplanan malzemelerle vücuda getirilen üretimler  hem doğanın hem de kendimizin heyecanımızı her zaman diri tutuyor. Tüketim toplumu trendlerine uygun fabrikasyon hediyeler yerine özel günlerde emeğinizle bezenmiş buket, arajman ve kapı süslerini muhatabınıza armağan etmek çok özel bir ayrıcalık.

Sun Floral’da Çiçekçilik Eğitimi

Uutmayın, doğanın gülümseyen yüzü çiçeklerdir. Etrafınızın size gülümsemesini istiyorsanız bu eğitim çok önemli. Bin bir emekle yetiştirdiğiniz çiçeklerin eşsiz kokusuyla yaşam alanlarınızda tüm yorgunluğunuz gidecek ve daha bilinçli bireyler olacaksınız. Ne diyor çevreciler, “Kirleten öder.” Her ne kadar etrafımızı kirletmesek bile tabiatı çöplüğe çevirenlere karşı bir mum yakabiliriz.

 

 

Çevremizde Çiçek Düzenlenmesi

Şehir hayatında çevremiz bizim cildimizdir. Nasıl ki bakımlı ciltler etrafına olumlu enerji verir, temiz bir çevre de hayatımızı daha anlamı kılar. Mekanınızda kokladığınız bir fesleğen o gün sizin moral ve motivasyon kaynağınız olabilir. Firmanızın hemen yanındaki bir parkta yapacağınız mini değişiklikler eminim ki komşularınızda çevre bilinci oluşturacaktır.

 

Peki bunu neden yapıyoruz?

İstanbul Çevre Konseyi olarak çevre dostu her kuruluşla işbirliği yapmak istiyoruz. Çünkü ülkemizi ve dünyamızı seviyoruz. Uzaydaki tek yaşam alanı olan gezegenimizi atalarımızdan miras değil torunlarımızdan emanet aldığımızın farkındayız. Biliyoruz ki çevrecilik sadece devletlerin değil nefes alıp veren herkesin bilincinde olması gereken ciddi bir mesele.

 

Ülkemizde çevre bilinci maalesef istenen seviyede değil. Allah vergisi bu muhteşem coğrafyada bitki florası açısından çok zenginiz lakin biz bunu değerlendirme konusunda atıl kalıyoruz. Bu işbirliği ile çiçekçilik sektörüne katkı sağlayacak dışarıdan alım yerine kendi özkaynaklarımız ve iş gücümüzü devreye sokacak projelere imza atacağız.

Dünyanın ekolojik sistemindeki kirlenmeden rahatsızsanız okulumuzdaki kurslara katılın. Alacağınız birbirinden harika eğitimlerle kendi ruhlarınızı yansıtan çevre tasarlamak, sevdiklerinizle stresten uzak bir ömür sürmek İstanbul Çevre Konseyi ve Sun Flooral School ile çok kolay.

EĞİTİMLERİN TAKVİM VE YERLERİ

12 Nisan Perşembe – Büyükdere – Ermeni Kilisesi Masa Aranjmanı Saat 11.00

/KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

14 Nisan Cumartesi – Hisar Kafe (Rumeli Hisarı)- Buket Aranjmanı Saat:14.00

KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

10 Mayıs Perşembe – Belgrad Ormanı Bahçeköy Girişi – Frida Kahlo Çiçekleri 11.00

/KATILMAK İÇİN TIKLA
YINIZ 

19 Nisan Cumartesi – Kemergarden -( Selanik Bulvarı Kahve Dünyası Karşısı -K.Burgaz) 13.00

/KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

0Shares

2237total visits,5visits today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + nine =

WordPress spam blocked by CleanTalk.
Top