Home / Deniz Kirliliği ve Balıkçılık / İngiltere Temiz Denizcilik Planı Sunuyor

İngiltere Temiz Denizcilik Planı Sunuyor

Posted on
Paylaşın

İngiltere hükümeti, ülkenin denizcilik sektöründen kirlenmeyi azaltmak için iddialı bir plan olan Temiz Denizcilik Planını yayınladı.

İngiltere Temiz Denizcilik Planı Sunuyor

Londra’da Denizcilik Bakanı Nusrat Ghani MP tarafından başlatılan plan, 2025’ten sipariş edilen İngiltere suları için tüm yeni gemilerin sıfır emisyona sahip teknolojilerle tasarlanması gerektiğini söyledi.

Hükümet ayrıca sıfır emisyonlu gemiye geçişi teşvik etmenin yollarını arıyor ve gelecek yıl bu konuda çalışmalar başlatılacak.

Planda ayrıca deniz emisyonlarını azaltmanın yenilikçi yollarını bulmak için 1 milyon GBP (1.25 milyon dolar) rekabet var ve İngiltere suyolları ve yerli gemilerdeki emisyonları azaltmak için bir kanıt çağrısı ile birlikte yayınlanıyor.

Temiz Denizcilik Planı, halk sağlığını ve çevreyi korumak için tüm sektörlerde hava kirliliğini azaltmayı hedefleyen Hükümetin Temiz Hava Stratejisinin bir parçasıdır. Ayrıca, İngiltere’nin 2050’de sera gazlarında net sıfır olma taahhüdünü yerine getirmesine yardımcı olacaktır.

Denizcilik Bakanı Nusrat Ghani , “ Denizcilik sektörümüz İngiltere ekonomisinin başarısı için hayati önem taşıyor, ancak emisyonları azaltmak, hava kalitesini iyileştirmek ve iklim değişikliği ile mücadele etmek için elinden geleni yapmalı” dedi.

“Temiz Denizcilik Planı, sektör için iddialı bir vizyon ortaya koyuyor ve yenilik için heyecan verici fırsatlar sunuyor. İngiltere’yi denizcilik sektöründeki yeni yeşil teknolojiler için küresel bir merkez haline getirecek ”diye ekledi.

Denizcilik sektörü, emisyonları azaltmak için şimdiden önemli adımlar attı – hibrid feribotlar, İskoçya adalarında ve Wight Adası’na çapraz Solent seyahatlerinde de dahil olmak üzere İngiltere sularında kullanılıyor. Londra Otoritesi Limanı da melez gemiler kullanıyor.

Günümüzde hava kalitesi stratejilerinin geliştirilmesinde onlara yardımcı olmak üzere limanlara da rehberlik edilmiştir. Bu hem kendi operasyonlarını ele alacak hem de ülke genelinde hava kalitesini iyileştirmeyi destekleyecektir.

Düşük karbonlu yakıtların alımını artırmak için bir başka istişare gelecek yıl da gerçekleşecek.

İngiliz Limanlar Birliği Politika Başkanı Mark Simmonds, “Hükümetin, endüstrinin ve hükümetin inşa etmesi gereken sağlam bir temel olan Temiz Denizcilik Planını memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

“Sanayi bu plandaki emelleri ve daha geniş“ net sıfır ”hedeflerini yerine getirmekten sorumlu olacak. Planın doğru bir şekilde ortaya koyduğu gibi, başarı uzun vadeli yakın işbirliğine bağlı olacaktır. ”

BPA’nın bu zorluklar konusunda ülke hükümetiyle birlikte çalışmaya hazır olduğunu belirten Simmonds, “İngiltere, pazar liderliğindeki bir liman sektörünün uluslararası taşımacılık endüstrisine dünya standartlarında altyapı ve hizmetler sağladığı konusunda yıllarca süren bir fikir birliği sağladı. Ticaretimizin% 95’i. Hükümetle işbirliği içinde bu yaklaşımın, insanlığın en büyük zorluğuyla başa çıkmaya dayanabileceğine inanıyoruz. ”

Ekim 2018’de, Bakan Ghani ilk kez Temiz Deniz Konseyi ile bir araya gelerek sektörden sera gazı emisyonlarını azaltmayı ve İngiltere’nin su yolları, limanları ve nakliye yolları üzerindeki ve çevresindeki hava kalitesini iyileştirmeyi amaçlayan bir strateji tasarladı .

Çevre, hükümetin Maritime 2050 stratejisinin önemli bir parçası olup, gelecek 30 yıl boyunca sektör için fırsatlara uzun vadeli bir bakış sağlayacak.

KAYNAK : http://www.denizticaretgazetesi.org/gundem/ingiltere-temiz-denizcilik-plani-sunuyor/12875

HABER : BÜLENT ÖZGEN

Paylaşın
Total Page Visits: 1280 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

Top
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial