Home / Uncategorized / İSTANBUL ÇEVRE KONSEYİ PETİVAL EVCİL HAYVAN VE YAŞAM FESTİVAL’İNDE

İSTANBUL ÇEVRE KONSEYİ PETİVAL EVCİL HAYVAN VE YAŞAM FESTİVAL’İNDE

Posted on
Paylaşın

İstanbul Çevre Konseyi ; 28-30 Haziran 2019 Tarihleri arasında,Petival Evcil Hayvan ve Yaşam Festivalinde, stand kurarak Hayvan Hakları federasyonuna destek vermeye devam ediyor.

Hayvan hakları Federasyonuna destek vermek amacıyla ;Geçen haftaki Çevre Dosyasına konuk olan ;Dayanışma Hayvan Hakları Fedarasyonu Onursal Başkanı Şebnem ASLAN ;

Mecliste bütün partiler hayvan hakları araştırma  komisyonun kurulması için  önerge verdiler.Bu bizim için çok sevindirici bir şey. 12 üyesi oılan Araştırma komisyonu  kurulduğunu ve çalışmaların çok iyi gittiğini belirtti.

Delegasyon olarak,Bursa,Çorlu ve Lapseki’de çalıştay yaptıklarını, ,Tarım Komisyonu sunum yapacaklarını,kamu vicdanını rahatlatan bir hayvan haklarını içeren bir kanun bejklediklerini beyan etti.

Dayanışma Hayvan Hakları Fedarasyonu Onursal Başkanı Şebnem ASLAN   : Biz öncelikle çok sağlam hayvan hakları yasası istiyoruz.Ve bu hayvan haklarının anayasal güvence altına alınmasını istiyoruz.Hayvan Hakları Kanunun Türk Ceza Kanuna alınmasını istiyoruz.Yani hayvana yapılan muamelenin kabahat değil suç  kapsamına alınmasını istiyoruz.

Sahipli,sahipsiz ayrımının kalkmasını istiyoruz.Hayvanlara yapılan işkencenin, öldürmenin ,tecavüzün,isitismarı cezasının, alt sınırının 2 yıl 1 ay olmasını istiyoruz.

Mevcut Kanunda 6 ncı Madde bizim kırmızı çizgimiz.Sokak hayvanları ile ilgili.Türkiye’de 1389 Belediye var.Bunun 234 tanesi kısırlaştırma yapıyor.Bu kısırlaştırmayı da yaparken de hayvan sağlığını göz önünde bulundurmak lazımdır. dedi.

İstanbul Çevre Konseyi ; Çevre olaylarında olduğu gibi,hayvan haklarını savunan federasyonu ve her kuruluşu desteklemeye ve yanında olmaya devam edecektir.

ONLARA BİR KAP SU VE BİR KAP YEMEĞİ ESİRGEMİYELİM.

HABER: BÜLENT ÖZGEN

Paylaşın
Total Page Visits: 1070 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

Top
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Enjoy this blog? Please spread the word :)