Home / Haberler / İSTANBULÇEVRE KONSEYİ ÇEVRE TEŞEKKÜR BELGELERİ

İSTANBULÇEVRE KONSEYİ ÇEVRE TEŞEKKÜR BELGELERİ

Posted on
Paylaşın

İstanbul Çevre Konseyi,çevreye olan katkılarından dolayı , Teşekkür Belgesini hak edenlere önümüzdeki haftasonu yapılacak zoom toplantısı aracılığı ile ödül töreninde (kargo ile daha önceden ödül listesinde olan şahıslara gönderildiğinden) temsili olarak verilecektir.

İstanbul Çevre Konseyi, 10.000 yıllık tarihi ve doğal güzelliğe sahip olan dünya kenti İstanbul’un değerlerini korumak, İstanbulluların insana ve doğaya değer verilen bir kentte, sağlıklı bir çevre içinde yaşamaları için kurulmuş demokratik tarafsız bir kuruluştur.

Konsey, başta İstanbul olmak üzere, ulusal ve uluslararası ilişkileriyle çevre, tarih ve toplumsal konularda faaliyet gösterir, toplumsal ve çevresel anlamda yön verir. Konsey, 170 Çevreci STK üyesi olan üst çevre kuruluşudur. İstanbul Çevre Konseyi sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin her yerindeki çevre sorunlarıyla ilgilenir.

Aynı amaç ve gaye ile kurulmuş konsey katılımcıları kendi aralarında amacına uygun iş birlikleri ve faaliyetler yapar.Konsey devletin tüm organlarıyla gerektiğinde ilkelerine ters düşmeyen durumlarda stratejik iş birliği yapar, önerilerde bulunur, plan ve programlar doğrultusunda alternatif projeler sunar.

Konsey, yöneticileri ve üyeleri aracılığı ile, Kent Konseylerinde görevler alır, yerel kentin, sosyal, ekonomik, kültürel ve kentsel gelişimine katkılar sağlayan çalışmalar yapar. Bu yapı çatısı altında ortak akıl, ortak değerler ve kentlilik bilincinin gelişimine katkı sağlayarak, sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalar yapar.

yandan Konsey, kuruluş tüzüğünün verdiği görevler kapsamında çalışmalar yapmakta, özellikle İstanbul’un ve ülkemizin tarih ve çevre değerlerini araştırmaya ve katkılar verme yönünde çalışmalar yapar.

HABER : BÜLENT ÖZGEN

Paylaşın
Total Page Visits: 208 - Today Page Visits: 1
Top
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Enjoy this blog? Please spread the word :)