Home / Haberler / Kanal İstanbul için Hamzalı barajından vaz mı geçildi.

Kanal İstanbul için Hamzalı barajından vaz mı geçildi.

Posted on
Paylaşın

İstanbul Çevre Konseyi Kurucu Genel Sekreteri ve Doğa Savaşçıları Çevre Koruma Derneği Başkanı Zafer Murat ÇETİNTAŞ ; Hamzalı barajı varken,arkada kazandere ve pabuçdere varken  bu kaynakları niye yok ediyoruz.Devlette devamlılık esastır.Devleti yönetenler,kendi bireysel düşüncelerini devlete dayatamazlar.Dünya da su sorunu giderek artıyor.Su savaşları çıkıyor.Biz ise elimizdeki su kaynaklarını rant için yok etmeye çalışıyoruz dedi.

Açıklamasına devam eden İstanbul Çevre Konseyi Kurucu Genel Sekreteri ve Doğa Savaşçıları Çevre Koruma Derneği Başkanı Zafer Murat ÇETİNTAŞ; İstanbul güzergahında; DSİ birtakım raporlar açıklıyor.Ama devlet projesi olan Hamzalı barajı,isminden dahi bahsetmiyor.

O bölge de, 2005 yılında sondaj çalışmaları tamamlanan  ve İstanbul’un su sorunu kökten çözebilecek nitelikte,Hamzalı barajı devrededir.Bu devletin politikasıdır.Bu konuda karar alınıp bütçe  ayrılmıştır.

75 milyar dolardan bahsediliyor.üstüne bir 75 milyar da koysanız bozulan fauna ve florayı  elde etmeniz mümkün değildir.Bunun için ancak 200 yıl geçmesi lazım.Dolayısıyla, o su tehlikesinin artacağı ve İstanbul2un susuz kalacağı bir gerçektir dedi.

Sözlerini ,Türkiye Cumhuriyeti devleti  boğazlarda çok güçlüdür.Hişçbir eksiği yoktur.Aynı şekilde devam etmelidir. Kanal İstanbul’a taraftar olmadığımız gibi.Hamzalı barajı da devreye girmelidir diyerek son verdi.

Trakyanın savunulması noktasında veya herhangi bir savaş durumunda; Kanal İstanbul’un stratejik ve güvenlik açısından ele alınıp askeri makamlarında görüşü de alındıktan sonra değerlendirilme yapılmalıdır.

KAYNAK :CUMHURİYET TV -Zafer Murat ÇETİNTAŞ

HABER: BÜLENT ÖZGEN

Paylaşın
Total Page Visits: 1004 - Today Page Visits: 1
Top
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial