script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js">
Home / Haberler / KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYET’İNDE EKOLOJİ DERSİ ZORUNLU!

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYET’İNDE EKOLOJİ DERSİ ZORUNLU!

Posted on

KKTC (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) Talim ve Terbiye Kurulu Müdürü Salih Sarpten tarafından Kıbrıs’ta yeni bir eğitim müfredatı geliştirildi. Söz konusu uygulamada bundan böyle çevre dersi olarak Ekoloji dersinin 9. sınıf öğrencileri için artık seçmeli ders değil tamamen zorunlu bir ders olmasına karar verdiklerini söyledi.

 

 

21. yüzyıl çevre kirliliği herkesçe malum. Bunun nedeni elbette beşeri faktörler. Bilinçsizce çevreye verilen her türlü zararlar çevrenin kirlenmesine ve her açıdan tamamen çevrenin tüm bu durumlardan zarar görmesini beraberinde getirmektedir. İşte bunların yaşanmaması için de her anlamda KKTC yönetimi tarafından her anlamda çevre düzenlemesine dayalı olarak çevre dersinin zorunlu hale getirildiğine hükmolundu.

 

 

Bu ortada duran yaklaşımlar ışığı altında da her anlamda üst düzey kalitede bir eğitim müfredatının ortada durduğu kesinlikle bilinmektedir. Tümüyle ortada duran bu yaklaşımlar ışığı altında ge

rçekten de her yönüyle nitelikli bir eğitim rol modelinin mevcut olduğu bilinmektedir. Bu da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin 21. yüzyıl çevre bilincini kazandığının işareti olmaktadır.

KAYNAK : http://ekolojist.net/kuzey-kibris-turk-cumhuriyetinde-ekoloji-dersi-zorunlu/

BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

167Shares

3534total visits,6visits today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + five =

WordPress spam blocked by CleanTalk.
Top