Home / Haberler / PETİVAL EVCİL HAYVAN VE YAŞAM FESTİVALİNDE,ZAFER MURAT ÇETİNTAŞ İLE YAPILAN RÖPORTAJ

PETİVAL EVCİL HAYVAN VE YAŞAM FESTİVALİNDE,ZAFER MURAT ÇETİNTAŞ İLE YAPILAN RÖPORTAJ

Posted on
Paylaşın

28-30 Haziran  2019 Tarihleri arasında devam eden ,Petival Evcil Hayvan ve Yaşam Festivalinde,İstanbul Çevre Konseyi Kurucu Genelsekreteri,Eski Hayvan Hakları Dernek Başkanı Zafer Murat Çetintaş, yaptığı konuşmayla bir kere daha dikkatleri hayvan hakları üzerine çekti.

İstanbul Çevre Konseyi Kurucu Genelsekreteri,Doğa Savaşçıları Çevre Örgüt Başkanı,Zafer Murat ÇETİNTAŞ CemTV.ye yaptığı röportajda ; Türkiye’de giderek artan hayvan sevgisi başladı.Çevre ve hayvan sevgisi birarada olmalı.Eskiden İstanbul kediler şehriydi.İnsanlar hayvanlarla dosttu.

Ekonomik şartların ve beton yığınların çoğalmasıyla , insanlar hayvan sevgisinden uzaklaştı.Bu tür organizasyonların yapılması,insanların buluşması çok güzel bir şey. Biz de İstanbul Çevre Konseyi olarak bu olaya destek veriyoruz . dedi.

Zafer Murat ÇETİNTAŞ açıklamasına; Ben aynı zaman da Eski hayvan Hakları dernek başkanıyım.Türkiye’de ilk kez sokak ayılarını toplatılmasını kampanyasını başlatmiştım.Karadeniz’de yunus katliamını durdurmuştuk.Hayvanseverler için dergi çıkarmıştık diye devam etti.,

Bayrağı ele alan gençler,çok güzel işler yapıyorlar .Meclisteki kanun için de 30 yıldır yapmaya çalışıyorlar.Kendi anlayışlarına göre düzenliyorlar.Halbu ki Türk toplumun anlayışına göre yapsalar sorun olmıyacak diyerek açıklamasına son verdi.

HABER : BÜLENT ÖZGEN

Paylaşın
Total Page Visits: 1144 - Today Page Visits: 1

Bir cevap yazın

Top
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial