Home / Haberler / S.S Marmara tankçılar konut yapı kooperatifi mağdurların zaferi

S.S Marmara tankçılar konut yapı kooperatifi mağdurların zaferi

Posted on
Paylaşın
Pin Share

İstanbul Arnavutköy Taşoluk’taki dar gelirli aileler için kurulan kooperatifte sığınakları usulsüz olarak daireye çevirip sattığı iddia edilen kooperatif başkanı Mehmet Ş.’nin, “Resmi evrakta sahtecilik suçuna azmettirmek” ile “Dolandırıcılık” suçlarından 254 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın karar duruşması görüldü.

Kooperatif üyelerinin şikayeti üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, iddiaları incelemesi için bir başmüfettiş görevlendirmiş hazırlanan raporda, Mehmet Ş.’nin 2008-2016 yılları arasında kooperatifin bodrum katlarını usülsüz olarak dönüştürerek, üzerine kayıtlı 15 daire ile dükkanı, eşi Elmas Ş.’nin üzerine; 18 daire ve dükkanı, oğlu Onur Ş.’nin üzerine; 27 daire ve dükkanı, gelini Fatoş Ş.’nin üzerine; 14 daire ve dükkanı, torunu M.Ş., üzerine de 3 adet daireyi geçirdiği belirtilmişti.

Koperatif Başkanı,müdür gibi kadrolarda , kuruluşundan bu yana görev yapan M. SENCER, 2 yıl devam eden dava nihayet sonuçlandı.15.Ağır ceza mahkemesi tarafından 7 yıl 3 ay 15 gün hapis ve 4375 gün adli para cezası ile cezalandırılmasına ,TCK.52/2 maddesi uyarınca,sanığın ekonomi ve şahsi durumu dikkate alınarak, sanığın bir gün 20TL.olarak belirlenmesine 87.500 TL. üzere adli para cezasıyla cezalandırılmasına karar verildi.

Kararı yeterli bulmayan mağdurlar Avukat Mevlüt İPEK,Tüketiciler Derneğinin Onursal Başkanı Aydın AĞAOĞLU ve Mağdurlardan Mustafa ÇINAR ile adliye çıkışında alınan kararı ve itirazlarını kamuoyu ile paylaştılar.

KAYNAK : https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/bodrum-katlari-daireye-ceviren-kooperatif-baskanina-7-yil-hapis-6181567/?fbclid=IwAR0XUwsdJhECUqFZ8TwKJ-oeHgqrttJEIzu_wC8nbZrquB6jbAuWcvrVY-M

Paylaşın
Pin Share
Top