script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js">
Home / Uncategorized / SON DAKİKA ! MUDANYA’DA ORMAN YANGININDAN GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR KAPALI !…

SON DAKİKA ! MUDANYA’DA ORMAN YANGININDAN GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR KAPALI !…

Posted on

Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Çağrışan köyünde orman yangını çıktı. Dumanlar, Bursa-Mudanya karayolunu kapladı.Alınan bilgiye göre, Bursa-Mudanya karayolu Çağrışan mevkisindeki çamlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Bursa Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki helikopter ve arazözler bölgeye sevk edildi. Büyükşehir Belediyesine ait çok sayıda itfaiye aracı da bölgeye gönderildi.Ankara’dan uçak,civar illerden helikopter istendi.

 

Son dakika! Bursa ve Antalya'da orman yangını! Orman yangını neden çıktı?

Antalya’nın Manavgat ilçesi ile Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Çağrışan köyünde orman yangını çıktı. Dumanlar, Bursa-Mudanya karayolunu kapladı. Yerleşim yerlerini tehdit eden yangına müdahale ediliyor. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ”Alevler evlere 100 metre yaklaştı” dedi.

Bursa’nın Mudanya ilçesindeki Çağrışan köyünde bugün saat 12.30 sıralarında, henüz bilinmeyen bir nedenle orman yangını çıktı.

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki helikopter ve arazözler bölgeye sevk edildi. Büyükşehir Belediyesine ait çok sayıda itfaiye aracı da bölgeye gönderildi.

Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın, yerleşim yerlerini tehdit etmeye başladı. Bursa-Mudanya karayolunun sağ tarafında başlayan yangın, yolun sol tarafına da sıçradı.

 

Ekipler, yangının yerleşim yerlerine ulaşmaması için yoğun çaba sarf ediyor.Yangına müdahale için çevre illerden helikopter desteği de istendi.Aynı anda 3 farklı bölgede çıkan yangının nedeni araştırılıyor.İnsan kendini yangının kasıtlı mı çıkarıldı demekten alıkoyamıyor.

Bu arada, Dumanlar, Bursa-Mudanya karayolunu kapladı. Bursa-Mudanya karayolunda yangının sürdüğü noktalara yakın olan vatandaşlar görevliler tarafından güvenlik gerekçesiyle uzaklaştırılıyor.

 

Bursa Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın, Çağrışan mevkisindeki kızılçam ekili alanda henüz beli

rlenemeyen nedenle yangın çıktığını söyledi. İhbarın ardından ekiplerin bölgeye sevk edildiğini belirten Akın, “İtfaiye ekiplerinin yanı sıra müdürlüğümüze ait helikopterle de yangına müdahale edilmeye başlandı. Çevre illerden başka helikopter de istiyoruz.” dedi.

BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

23Shares

1522total visits,2visits today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 − 5 =

WordPress spam blocked by CleanTalk.
Top