script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js">
Home / Haberler / İSTANBUL-CEBECİ AGREGA OCAKLARI MADEN BÖLGESİ İLANI

İSTANBUL-CEBECİ AGREGA OCAKLARI MADEN BÖLGESİ İLANI

Posted on

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğünce, İstanbul ili,Sultangazi ilçesinde bulunan Cebeci Agrega Ocaklarındaki kireç taşlarının  ve kum taşlarının rezerv,kalite ve ürettiği katma değer göz önüne alınarak “güvenli, çevre ile barışık,sürdürülebilir” kullanumını sağlamak amacıyla 3213 Sayılı Maden Kanunu ile Maden Bölgelerine  ve Ruhsatların taşınmasına ilişkin yönetmelik hükümleri gereğince maden bölgesi ilan edilmiştir.

 

 

 

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından hazırlanan “Cebeci Maden Bölgesi Projesi”ne göre belirlendiği ifade edilen Cebeci Agrega Ocaklarının bulunduğu bölgede  işletilmekte olan ocakların 10’nunda kireçtaşı (kalker), diğer 3’ünde ise kumtaşı (grovak) üretimi yapılıyor.
119a.png" />

Cebeci Maden Bölgesi içinde bölgenin kuzey ve güneyinde olmak üzere, iki ayrı ruhsat ve açık ocak planlanmıştır. Maden Bölgesinde; Kuzey ve Güney Ocak sınırları, üretimi bitmiş ve devam eden açık ocaklar, eski imalatlar, çevresel faktörler, sit alanı, uygun şev geometrileri dikkate alınarak maksimum üretim ve kazı derinliği kotu -150 m olarak belirlenmiştir. Üretim terminplanını oluşturabilmek amacıyla Kuzey Ocak üç, Güney Ocak iki panoya ayrılmıştır

KAYNAK : MİGEM
YAYINA HAZIRLAYAN : BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ
0Shares

1152total visits,3visits today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 − four =

WordPress spam blocked by CleanTalk.
Top