Home / Haberler / Orman Genel Müdürlüğü, kendini bir tuhaf sorguluyor!

Orman Genel Müdürlüğü, kendini bir tuhaf sorguluyor!

Posted on
Paylaşın

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Md.lüğü,Marmara Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün İÜC Fakültesinin desteğinde  “Toplumun Kaynaklarından Beklentileri ve Karşılanma Düzeyi”(İstanbul örneği)isimli projesine veri sağlamak  için Orman Bakanlığı çok masum gözüken ve STK ların onayını almaya çalışan bir anket baslatti.

Burada amaç ortada hazirlanan sorular iç içe ve yönlendirme amaçlı ,olumsuz görüşte versen sonuç olumlu çıkacak sorular mevcut.Işin en ilginci de kişilerin, Marmara Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne gelip anketi doldurmasının istenmesidir.

Yapılan araştırma da,anket sorularının olumsuz şekilde cevap verilse de,olumlu çıkabilme ihtimali olduğunun sonucunun çıktığıdır.Bu anketin  “Milli Parkların kapatılması ” tartışmalarına denk gelmesi de manidardır.

Örneğin:   1 :

 İstanbul ormanlarındaki rekreasyonel mekanlar alan ve donanım olarak yeterliş olmalıdır/yeterlidir.Yanında da karşılama oranlarına 1-5 arasında not verilmektedir.

Örnek 2 :

Ormamn idaresinin rekrasyonel hizmet talep edenlere yaklaşımı yapıcı olmalıdır/yapıcıdır.

Kısacası sorular tek taraflı ve yönelendirici niteliktedir.Ne cevap verirsen ver sonuç olumlu çıkacaktır.Bu anketin sonuçlarının topluma ne faydası olacak?

Bu anket sanırım diğer illerde uygulanacak ihtimalinin olmasıdır.

HABER: ZAFER MURAT ÇETİNTAŞ

Paylaşın
Total Page Visits: 1320 - Today Page Visits: 1
Top
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial