Home / Haberler / ‘VERİMDER’ Anadolu Buluşmaları’nın 2’inci Bölümüne Başlıyor

‘VERİMDER’ Anadolu Buluşmaları’nın 2’inci Bölümüne Başlıyor

Posted on
Paylaşın

Anadolu Buluşmaları’nın ikinci devresinde ilk toplantıyı 16 Haziran Çarşamba günü İzmir’de gerçekleştireceklerini açıklayan VERİMDER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin “Özellikle yaz aylarında binalarda soğutma ihtiyacı nedeniyle artan enerji talebine ısı yalıtımı ile dur diyebiliriz. Bu sebeple öncelikli olarak rotamızı sıcak iklim bölgeleri üzerinde belirledik” dedi.

Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği – VERİMDER, tüm Türkiye’de enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda başlattığı seferberliğin ikinci devresine “Enerji Verimliliği ve Gelecek” temasıyla başlıyor.  Tüm dünyanın ve ülkemizin en önemli konularından biri olan enerji verimliliğinin daha fazla yaygınlaşması amacıyla Verimder, “Anadolu Buluşmaları”nın 2’inci devresini 16 Haziran 2021’de İzmir’de başlatarak çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor.

Dalmaçyalı sponsorluğunda İzmir’de düzenlenecek ilk toplantının ardından Verimder öncelikli olarak belirlediği 13 ili karış karış gezecek.

BU YAZ YENİDEN BİRLİKTEYİZ

Enerji tasarrufunun önemi başta olmak üzere enerji verimliliği hakkında her şeyin konuşulacağı ‘Anadolu Buluşmaları’ toplantı serisinde yeni çözümler ile birlikte tüm kamuoyu bilinçlendirilecek.

Toplantı rotasında 13 il bulunan Verimder’in, Anadolu Buluşmaları ile tüm Türkiye’yi tekrar karış karış gezeceğini belirten VERİMDER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin, “Çevre sorunlarıyla daha çok uğraştığımız şu günlerde gelecek nesillere daha sürdürülebilir ve yeşil bir dünya bırakmak için iklim değişikliğinin önüne geçmemiz gerekiyor. Bu noktada enerji verimliliğinin önemini tüm Türkiye’ye tekrar anlatmak istiyoruz” dedi.

ÖNCELİĞİMİZ SICAK İKLİM BÖLGELERİ
Enerji Verimliliği’nin her alanındaki bilgileri kamu ile paylaşarak topluma farkındalık kazandırmak istediklerini dile getiren Prof. Dr. Emre Alkin, “Özellikle yaz aylarında binalarda soğutma ihtiyacı nedeniyle artan enerji talebine ısı yalıtımı ile dur diyebiliriz. Bu sebeple öncelikli olarak rotamızı sıcak iklim bölgeleri üzerinde belirledik” diye konuştu.
KAYNAK : https://www.enerjigazetesi.ist/verimder-anadolu-bulusmalarinin-2inci-bolumune-basliyor/

HABER: BÜLENT ÖZGEN

Paylaşın
Total Page Visits: 134 - Today Page Visits: 1
Top
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Enjoy this blog? Please spread the word :)